Naštěstí už je pryč doba, kdy se člověk málem styděl na veřejnosti přiznat, že si velký úklid domácnosti nechává provést profesionální firmou, aby nebyl považován za lenocha nebo rozmařilce. Jak stoupá zájem o služby, narůstá i počet poskytovatelů. Vybrat firmu, na kterou se bude člověk opakovaně obracet, je někdy těžké.

Velmi zaměstnaní lidé, rodiny s více dětmi, lidé delší dobu nebo trvale nemocni, senioři – ti všichni vítají možnost nechat si byt důkladně vyčistit profesionální úklidovou službou. Není to úplně levné, ale je možno takovou položku dlouhodobě zahrnout do rozpočtu. Ostatně – za kolik služeb platíme bez mrknutí oka? Namátkou: mobilní operátoři, provoz auta, kadeřník, solarium… Tak proč se děsit výdajů za úklid?

Profesionálové uklidí lépe

Kromě estetického a civilizačního hlediska je úklid jednou z nejdůležitějších částí zdravotní prevence. Ze životního prostředí bytu nebo domu odstraňuje nečistotu, v níž přežívají viry, bakterie, roztoči a mnoho dalších původců chorob, nebo jejich přenašečů. Výsledky svépomocného úklidu běžnými domácími prostředky nikdy nebudou takové, jako od profesionálů se skutečně kvalitním technickým vybavením.

Určité nesnáze na člověka číhají při výběru firmy. Zákazník si může zaplatit téměř cokoliv od jarního úklidu bytu přes pravidelné luxování koberečků v autě až po mytí fasád. Pokud máte zahrádku, úklidové společnosti se postarají i o ni.

Musíme vědět, co od služby očekáváme

Na internetu je k nalezení mnoho úklidových společností, které většinou nabízejí standardní služby, jako pravidelný ruční i strojní úklid kanceláří, škol, nemocnic a dalších objektů. Nás ale spíš zajímají služby pro domácnosti: jednorázové úklidy po řemeslnících, generální úklidy či vyklízecí práce včetně odvozu na skládku.

Služby skutečně začínají od podlahy, a to mytím, pastováním linolea, drátkováním parket, leštěním dlažeb nebo luxováním a klepáním koberců. Nabídka suchého či mokrého čištění silně zašpiněných koberců je samozřejmostí, stejně jako mytí oken nebo čištění světel. A pokud někde praskla žárovka nebo zářivka, většina firem ji při čištění svítidla vymění, aby ušetřila zákazníkovi práci s opětovným rozmontováváním světla. Některé větší firmy zajistí ještě úklid společných prostor činžovních domů. 

Naše tipy

  • Předem si přesně dojednejte práci a cenu.
  • Vyberte čisticí chemické přípravky, které se budou u vás používat. Rozdíly v cenách přípravků se mohou pohybovat řádově až ve stokorunách. Totéž platí i o používané technice.
  • Vždy žádejte předložení certifikátu hygienické stanice na používané přípravky a zkontrolujte si jejich záruční dobu.
  • Sjednejte si jen firmu, která má pojištěnou profesní odpovědnost

 

Foto: Pixmac.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Share